Еркеғали Рахмадиевтің туғанына 90 жыл толуына орай ЕРКЕҒАЛИ РАХМАДИЕВ. XXI ҒАСЫР» атты Халықаралық ғылыми-практикалық конференция

Е.Рахмадиев – қазақ өнері үшін бағасыз үлес қосқан XX ғасырдың басындағы ең жарқын тұлға. Ол қазақ халқының көрнекті композиторы бола отырып, музыка өнеріндегі тұтас бір дәуірдің тұлғасына айналды.

Алты операның, соның ішінде «Қамар-сұлу» (1963), «Алпамыс» (1972), «Абылай хан» (1999), көптеген шығармалардың – оркестрлік, вокалдық хор, театрлық-сахналық, камералық -аспаптық, әндер мен романстардың авторы. Еркеғали Рахмадиев симфониялық күйдің жаңа жанрын жасаушы ретінде белгілі, оның осы жанрдағы «Дайрабай» және «Құдаша-думан» атты оркестрлік шығармалары композитор есімін қазақ музыка тарихына алтын әріптермен жазды.

2022 жылы Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясы », Е.Рахмадиевтің 90 жылдығына арналған «Еркеғали Рахмадиев. XXI ғасыр» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өткізеді.

Ақпараттық хат Е.Рахмадиев конференциясы туралы, 29 сәуір 2022 ж.

Қосымша 1.

Өтінім үлгісі

1.          Қатысушының АЖТ

2.          Ел, қала атауы