Мария театрының прима-балеринасы Диана Вишнёвамен және «SLEZA» балетінің әртістерімен шығармашылық кездесу

Қазақ ұлттық хореография академиясында “SLEZA” балетінің әлемдік премьерасына арналған маңызды кездесу өтті. Кездесу Ballet Globe халықаралық би фестивалімен бірлесіп өтті.

Іс-шара әлемдік балет сахнасының жұлдыздарының қатысуымен өтті: Мария театрының прима-балеринасы Диана Вишнёва, сондай-ақ көрнекті хореографтар Сол Леон мен Пол Лайтфут, әртістер Стефан Жеромски, Хорхе Нозал және Роджер Ван Дер Поэл.

Кездесуді РФ халық әртісі және Қазақ ұлттық хореография академиясы мен «Astana Opera» театрының көркемдік жетекшісі Алтынай Асылмұратова өткізді.

«SLEZA» балетінің басты идеясы мен мағынасына ерекше назар аударылды. Спикерлер бұл шығарма өмірлік тәжірибе мен жеке тәжірибеге негізделген, бұл оны ерекше әсерлі және мағыналы етеді деп бөлісті. Қойылым жалпыадамзаттық тақырыптар төңірегінде дамиды: махаббат оның әр түрлі көріністерінде – ана мен әке, ерлі-зайыптылық, өмірге және мамандыққа деген құштарлық, рухани махаббат.

Нидерланды би театрымен (NDT) ұзақ мерзімді ынтымақтастығымен танымал хореографтар Сол Леон мен Пол Лайтфут өздерінің шабыттары мен шығармашылық процестерімен бөлісті. Олардың 35 жылдық тандемі бүкіл әлемде танылды. Әртістер мен хореографтар ұлттар мен мәдени дәстүрлердегі айырмашылықтарға қарамастан, олар ортақ тіл тапқанын және командада нағыз өнер мен достық рухы орнағанын атап өтті.

Іс-шара ашық диалог атмосферасында өтті, онда академия студенттері қонақтарға сұрақтар қоюға ерекше мүмкіндік алды.

Кездесу би, күлкі және осы үлкен күнді бейнелейтін топтық фотосуретпен аяқталды.

Іс-шара студенттер мен қатысушыларға білім беріп қана қоймай, оларға одан әрі шығармашылық дамуына әсер ететін шабыт сыйлады.