Миссиясы: Жастар ісі жөніндегі комитет студенттердің жан-жақты дамуына, олардың рухани-адамгершілік, зияткерлік әлеуетін, әлеуметтік жағдайын арттыруға, студенттер арасында патриотизмді, демократиялық мәдениет пен азаматтық сананы қалыптастыруға, белсенді жастарды айналасына топтастыруға тиісті жағдай жасаумен айналысады. Тәуелсіз Қазақстан идеясы, студенттердің күш-қуатын сындарлы бағытқа бағыттау.

Жастар ісі жөніндегі комитеттің мақсаттары мен міндеттері:

• оқушылардың өзін-өзі басқару дағдыларын дамыту, оларды қоғам өміріне сауатты және жауапты қатысуға дайындау;
  • студенттердің азаматтық мәдениетін, белсенді азаматтық позициясын қалыптастыру, олардың әлеуметтік жетілуін, дербестігін, өзін-өзі ұйымдастыру және өзін-өзі дамыту қабілетін дамытуға көмектесу;
  • білімді, белсенді және саналы азаматты, өз елінің патриотын тәрбиелеу;
  • студенттердің құқықтары мен мүдделерін қорғау және білдіру;
  • студенттердің демократиялық дәстүрлерін сақтау және дамыту;
  • талантты және дарынды жастарға қолдау көрсету;
  • студенттер арасында салауатты өмір салтын қалыптастыруға көмектесу.

ЖЖК негізгі функциялары

• Жастар ісі жөніндегі комитет басқа жастар ұйымдарымен бірлесе отырып, түрлі акцияларға, іс-шараларға қатысады.
  • Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жастар саясатын іске асыру, студент жастардың құқықтарының сақталуын және әлеуметтік қорғалуын қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды ұйымдастыру.
  • Академияның қоғамдық ұйымдарының, өзін-өзі басқару органдарының және қызығушылық клубтарының қызметін үйлестіру.
  • Студент жастар арасында діни экстремизмнің, құқық бұзушылықтың алдын алу және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-шаралар ұйымдастыру.
  • Қоғамдық-саяси, адамгершілік, этномәдени тәрбие беру және салауатты өмір салтын насихаттау бойынша іс-шараларды ұйымдастыру.
  • Темекі шегудің алдын алу және студенттер арасында темекі шегушілер санын азайту, нашақорлықпен күресу мақсатында сауықтыру және ағарту іс-шараларын ұйымдастыру.
  • Академияның факультеттерімен ынтымақтастық, бірлескен іс-шараларды ұйымдастыру.
  • Мәдениет пен шығармашылық дүниетаным элементтерін сіңіруге, үлкенге құрмет көрсетуге, моральдық-психологиялық әсер етуге бағытталған іс-шараларды ұйымдастыру.