Академияда Алғыс айту күніне орай іс-шаралар өтті

Бүгін Қазақ ұлттық хореография академиясының акт залында 1 наурыз – Алғыс айту күніне арналған “Шексіз рахмет” спектаклі өтті. Оқушылар қазақ халқының дәстүрлері мен “Алғыс айту күні”мерекесінің қаншалықты тығыз байланысты екенін көрсетті. Қойылымда “асар”, “тойбастар”, “қол ұстатар”, “сүйінші” сияқты ежелгі әдет-ғұрыптар көрсетілді. Соңғы әдет-ғұрып ережелеріне сәйкес, қуанышты хабар жеткізуші адам «сүйінші-сүйінші» деп келеді. Мұндайда қуанышты үй иесі «қалағаныңды ал» дейді. Немесе оған риза болатындай сыйлық

ұсынады. Бұл қазақ халқының дәстүрлерінде алғыс адами қарым-қатынастардың негізі болып табылатындығының тағы бір дәлелі.
“Coworking” аймағында Алғыс айту күніне арналған тағы бір іс-шара өтті. “Арт-менеджмент” мамандығының студенттері “мен алғыс айтамын”тақырыбында психологиялық талдаумен тренинг ұйымдастырды. Оның аясында қатысушылар өздерінің шексіз алғыстарын білдіріп, туыстарына қоңырау шалды.

Алғыс айту күні-бұл сіздің жақын адамдарыңызға деген жылы сезімдеріңізді және оларға қолдау көрсету сөздерін білдіру мүмкіндігі. Бұл күн адамға Алғыс айту тек жылдың арнайы күнінде ғана емес, күнделікті өмірде де осындай сезімдерді көрсету керек екенін еске салады, деп есептейді 1 курс студенті Фариза Батырханова.