Қазақ ұлттық академиясында бірінші курс студенттеріне арналған іс-шара өтті!

Көптеген университеттер үшін “студенттер  қатарына қабылдау” бірінші курс студенттерінің міндетті рәсімі болып табылады. Кейбір жоғары оқу орындарында бұл іс-шара оқу жылының басталуымен тұспа-тұс келіп, тікелей 1 қыркүйек, білім күніне орай өткізіледі. Басқаларында бірінші курс студенті жаңа орнына үйрену үшін уақыт беріліп, бастама кейінге қалдырылады. Қазақ ұлттық хореография академиясында “студенттер  қатарына қабылдау” рәсімі дәстүрлі түрде қараша айында өтеді.

Тәрбие жұмысы және әлеуметтік даму департаментінің директоры Әлила Әлішева құттықтау сөз сөйледі. Ол академияға түскен әрбір бала, ұстаздарымыздың қолдауымен өз ісінің маманына айналуы керек екенін атап өтті. Айта кетерлігі, университеттің профессорлық-оқытушылық құрамы әрбір талапкердің шығармашылық әлеуетін ашуға көмектесетін осы саладағы жоғары білікті мамандардан тұрады.

Биылғы оқу жылында хореография және өнер бөлімдеріне 53 студент түсті. Бакалавриат 6 білім беру бағдарламасын қамтиды, олар өнер менеджменті, өнертану, спорттық бал биі педагогикасы, хореографиялық өнер педагогикасы, хореографиялық өнер педагогикасы, қос дипломдық білім және хореограф өнері.

Хореография факультетінің деканы Айтолқын Тұрғынбаева:

Хореография бөліміне түсу үшін студенттерге тиісті білім, кәсіпқойлық және, әрине, біздің саладағы табыстың кепілі болып табылатын ниет пен тәртіп қажет. Мектептер кәсіби орындаушыларды шығарса, біздің университет мұғалімдер мен балетмейстерларды шығарады.

Өнер факультетінің деканы Райхан Досжан:

Жыл сайын факультетімізге түсуге ниет білдірушілер саны артып келеді. Мысалы, өнер менеджменті білім беру бағдарламасында бір орынға 5-тен астам үміткер қатысатын конкурстар ауқымды. Бүгінгі бірінші курс студенттері іріктеудің екі кезеңінен өтті, бұл олардың осы бағытта жетістікке жетуге деген ұмтылысын дәлелдейді.

Іс-шара дәстүрлі концертпен және студенттердің шығармашылық өнерімен жалғасты.