ҚАЗАҚ ҰЛТТЫҚ ХОРЕОГРАФИЯ АКАДЕМИЯСЫ БІШКЕКТЕ СӘТТІ ӨНЕР КӨРСЕТТІ

2024 жылғы 7 мамырда ерекше іс – шара өтті-Академия қырғыз көрермендерін Қырғыз Республикасы, Бішкек қаласында А.Мульдыбаев атындағы Қырғыз Ұлттық академиялық опера және балет театрының сахнасында өткен бірегей гала-концертпен таң қалдырды.

Академия екі бөлімде концерттік бағдарлама ұсынды, оның ішінде “Конек-Горбунок” балетінен “су асты патшалығы” картинасы және классикалық, заманауи және ұлттық репертуардан хореографиялық нөмірлер бар.

Бұл концерттің бірегейлігі оның әртүрлілігінде және жоғары деңгейде орындалуында ғана емес, сонымен қатар Академия студенттеріне қырғыз аудиториясы алдында өздерінің таланттары мен дағдыларын көрсетуге мүмкіндік берілгендігінде.

Іс-шараға Қырғыз Республикасы Мәдениет, ақпарат, Спорт және жастар саясаты Министрінің бірінші орынбасары Тимурлан Ажымалиев, Қырғыз Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Джоомарт Оторбаев қатысты.

Джоомарт Оторбаев өз сөзінде Қазақ ұлттық хореография академиясы студенттерінің концерті көрермендерге ұмытылмас Рахат сыйлайтынына сенім білдірді, сондай-ақ елдер арасындағы мәдени байланыстарды нығайтудың айғағы ретінде шығармашылық байланыстардың кеңеюін және хореография саласындағы тәжірибе алмасуды атап өтті.

Академия ректоры Бибігүл Нүсіпжанова қырғыз балет өнерінің атақты корифейлері жұмыс істейтін үлкен сахнада жас таланттардың пайда болуы оларға құрмет әкелетінін, сондай-ақ концертті ұйымдастыруға және өткізуге көмек көрсеткен тараптарға алғысын білдірді.

Бұл іс-шара Қазақстан мен Қырғыз Республикасы арасындағы достық қарым-қатынас пен мәдени ынтымақтастықты нығайтудағы маңызды қадам болды, бұл екі ел үшін де хореографиялық өнердің маңыздылығы мен байлығын растады.