“Сита Рам”: Қазақ ұлттық хореография академиясының студенттері бейнелеген Үнді мифологиясы

2024 жылдың 6 мамырында Қазақ ұлттық хореография академиясында аты аңызға айналған “Рамаяна” үнді эпосының оқиғаларына негізделген “Сита Рам”театрландырылған қойылымы өтті. Спектакльді Үндістаннан келген ғылыми қызметкер, ұлттық драма мектебінің түлегі, актер, PhD докторы Сумит Такур басқарды.

Академияның талантты студенттері: Иванова Полина, Захарчук Анастасия, Тарыбо Дарья, Палинка Елизавета, Бекетбаева Аяулым, Ғаббасова Камила және Асқарқызы Жанель өнер көрсетті.

Өндіріске Үндістан елшілігінің өкілдері, соның ішінде Елшіліктің бірінші хатшысы – Свами Вивекананда мәдени орталығының директоры Санджай Венди қатысты. Ол студенттердің өз рөлдерін орындауының жоғары деңгейіне және Сумит Такурдың кәсібилігіне таңданысын білдірді. Спектакль қонақтары студенттер қысқа мерзімде Үнді фольклорының рухын барынша дәл жеткізе және көрсете алғанын атап өтті. Қойылым режиссері Сумит Такур өз сөзінде академияға берілген мүмкіндік үшін алғысын білдірді және студенттер бұл тапсырманы өте жақсы орындай отырып, актерлердің рөлін алғаш рет сынап көргенін атап өтті.

Үндістан мен Қазақстан арасындағы мәдени алмасуды мойындау және жалғастыру үшін Санджай Венди қойылымдағы рөлдерді сомдаған студенттерге актерлік шеберлік бойынша мастер-класс үшін Үндістанға ұшуды ұсынды.

“Сита Рам” спектаклі өнердің елдер мен мәдениеттер арасындағы көпір бола алатындығын көрсете отырып, мәдени диалог пен алмасудың жарқын мысалы болды.