ДОКТОРЛЫҚ ДИССЕРТАЦИЛАРЫҢЫЗДЫ СӘТТІ ҚОРҒАУЛАРЫҢЫЗБЕН ҚҰТТЫҚТАЙМЫЗ

2023 жылы 23 мамырда Қазақ ұлттық хореография академиясында оқу саласындағы Диссертациялық кеңестің бірінші отырысы өткенімен академия әріптестерін және еліміздің бүкіл хореографиялық қауымын құттықтаймыз. Нақтырақ айтқанда: 8D031 Хореография және 8D034 Өнертану білім беру бағдарламаларының тобы бойынша философия докторы (PhD) немесе бейіні бойынша доктор дәрежесін беру үшін 8D021 Өнер даярлау бағыты бойынша.

Білім беру бағдарламасы бойынша философия докторы (PhD) дәрежесін алу үшін 8D02107 «Өнертану» білім беру бағдарламасы бойынша философия докторы (PhD) дәрежесін алу үшін Академияның докторанты 8D02107 «Өнертану» білім беру бағдарламасы бойынша – Шомаева Дилара Ержановна «Қазақстандағы балет шебері өнерін дамытудағы гендерлік дискурс» тақырыбында докторлық диссертациясын қорғады.

Ғылыми кеңесшілер:

• Джумасеитова Гульнара Тазабековна – өнертану ғылымының кандидаты, профессор. Қазақ ұлттық хореография академиясы;
  • Ханна Ярвенин – PhD, Турку университетінің би тарихы кафедрасының доценті және Хельсинки өнер университетінің (Финляндия) Театр академиясының ғылыми-зерттеу орталығының оқытушысы.

Ресми рецензенттер:

• Кусанова Анипа –  6D040600 – Режиссура мамандығы бойынша философия докторы (PhD), Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университетінің хореография және арт-менеджмент  кафедрасының аға оқытушысы, Алматы қ.
  • Самсонадзе Ана – Өнер ғылымдарының докторы, доцент. Ш.Руставели атындағы Мемлекеттік театр және кино университеті, Тбилиси (Грузия).

Диссертация ҚР МКҚК «Қазақ ұлттық хореография академиясы» ШЖҚ Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының өнертану және арт-менеджмент кафедрасында қорғалды.

Қазақ ұлттық хореография академиясының ұжымы Шомаева Дилара Ержановнаны докторлық диссертациясын сәтті қорғауымен құттықтап, одан әрі шығармашылық табыс тілейді!