Қазақ ұлттық хореография академиясында «Көрісу күні» мерекесі аталып өтті

Наурыз мейрамын тойлау қарсаңында Қазақ ұлттық хореография академиясында «Көрісу күні» атты мерекелік іс-шара өтті. Қазақ халқының ұлттық құндылықтарын жеткізетін шара театрландырылған киімді музыкалық қойылым форматында өтті. Студенттер ұлттық қонақжайлылық дәстүрлерін және «Көрісу күні» мерекесін көрсетті.

Қазақ ұлттық хореография академиясының ұжымы мен студенттерін «Наурыз мейрамы» мерекесінің алғашқы күні әлемге әйгілі «Тұран» фольклорлық-этнографиялық ансамблінің мүшесі Жанту Дадабаев та құттықтады. Құрманғазы Сағырбайұлының «Адай» күйін және қазақтың халық аспабы Шаңқобызда импровизацияны орындады.

14 наурызда елімізде дәстүрлі түрде Көрісу күні мерекесі тойланады. Бұл күні адамдар бір-бірін көктемнің келуімен құттықтап, ізгі тілектерін айтып, үлкендерге құрмет көрсетеді. Сондай-ақ бұл күні бұрынғы реніштерді кешіруге тырысып, араздықты ұмытуға керек.

Бүгінгі таңда Көрісу күні Қазақстанның барлық өңірлерінде танымал болып келеді.