Таланттар тоғысуы: Қазақ ұлттық хореография академиясында өткен олимпиадалар мен жарыстар

2024 жылғы 5 сәуірде Қазақ ұлттық хореография академиясында студенттер мен хореография жанкүйерлері үшін маңызды іс-шаралар легі жоспарланып отыр.

Академия қабырғасында өзінің шеберлігі мен шығармашылық әлеуетін дәлелдеуге дайын жас таланттар жиналады. Республикалық пәндік олимпиада университет студенттеріне би өнеріндегі білімдері мен дағдыларын көрсете отырып, үздік атағы үшін жарысуға мүмкіндік береді. Олимпиада қазақстандық хореографияның көрнекті шебер-педагогтарына арналған: К.М. Жақыпова, С.А. Наурызбаева, Р.М. Көрпешева.

Бұл жарыс қатысушылар үшін тәжірибелі мамандар алдында өз білімдерін, таланттарын және жоғары нәтижелерге ұмтылыстарын көрсетуге мүмкіндік беретін елеулі сынақ болады.

Олимпиадамен қатар Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, балетмейстер Зәуірбек Молдағалиұлы Райбаевты еске алуға арналған халықаралық жас хореографтар конкурсы өтеді. Бұл конкурс жас талантты хореографтарды біріктірумен қатар, инновациялық идеяларды, хореографиялық шеберлікті және өз кәсібінде шығармашылық көзқарасты көрсетуге арналған алаң болады. Конкурс Қазақстанның көрнекті балетмейстерін еске ала отырып, жас таланттар үшін бір-бірін шабыттандыруға және өз шығармашылығымен бөлісуге тамаша мүмкіндік болмақ.

Алдағы іс-шаралар Қазақ ұлттық хореография академиясында жиналған барлық би және өнер сүйер қауым үшін нағыз мереке болатыны сөзсіз.