Кітапхана коллекциясы балет спектакльдері мен халық билері бойынша кітаптармен толықты

Сыйлық алу әрқашан жақсы. Кітапхана үшін ең жақсы сыйлық, әрине, кітап. Желтоқсан айында Академия кітапханасының қоры жаңа басылымдармен толықты. Профессор, ҚР еңбек сіңірген әртісі Саитова Гульнара Юсуповна кітапханаға 20-дан астам сұранысқа ие кітап сыйлады.

“Корей сахналық биі хореографиялық өнерде” монографиясында корей сахналық биінің Қазақстан хореографиясы аясында қалыптасуы мен дамуының және оның әлемдік кеңістікке кірігуінің  өзекті мәселелері қарастырылады.

Бұл кітап студенттер мен магистранттардың, сондай-ақ хореографиялық пәндер оқытушыларының қызығушылығын тудыратыны сөзсіз.

“Ұйғыр биі: Бастаулар. Дәстүрлер. Сахналық көрініс” монографиясында ұйғыр би өнері тарихи тұрғыдан да, сахналық интерпретацияда да қарастырылады.

Кітапханаға сыйға тартылған үшінші кітап – Элла Германовна Есыреваның “Балет: либретто және сценарий” кітабы. Оқу құралы шығармашылық жоғары оқу орындарының “Режиссура”мамандығының студенттеріне арналған.

Бұл құралда балет спектаклін құру кезінде әлемдік хореографиялық тәжірибеде бар негізгі әдістердің сипаттамаларын қамтитын “Балет либреттосы және сценарийі” пәнінің негізгі бағыттарының тақырыптары берілген.

“Өмірдегі ең маңызды сезім – бұл махаббат сезімі”, – деген Элла Германовна. Егер сіз өзіңіздің өмірлік жағдайыңызда пайда болатын барлық нәрсені ұнатпасаңыз және алаңдамасаңыз, мұның бәрін өз жаныңыздан өткізбесеңіз, сіздің өнеріңіз өлі болады және ешкімді қызықтырмайды. Сүйіңіз және сүйікті болыңыз!»

Сыйға тартқан кітаптары үшін Гүльнара Юсуповнаға зор алғысымызды білдіреміз! Сізге зор денсаулық және шығармашылық табыс тілейміз!